Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Odprowadzenie Ścieków

Zakład eksploatuje sieć kanalizacyjną wraz z przepompowniami ścieków obejmujące miejscowości Kąty Wrocławskie, Sadowice, Sadków, Jurczyce, Pietrzykowice, Smolec, Rybnica, Krzeptów, Sośnica, Małkowice, Romnów, Wszemiłowice, Skałka, Bogdaszowice, Kębłowice, Samotwór, Baranowice, Bliż Zybiszów, Jaszkotle.  Łączna ilość przepompowni ścieków na terenie Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie wynosi 112 szt. w tym 58 szt. to przepompownie ścieków sieciowe i osiedlowe, a pozostałe 54 szt. - przydomowe. Do analizy stanu technicznego sieci kanalizacyjnej oraz lokalizacji awarii na sieciach Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza inspekcję telewizyjną wykorzystując zarówno kamerą pchaną jak i samojezdną. Użycie specjalistycznej kamery pozwala na skuteczne wykrywanie uszkodzeń na sieci kanalizacyjnej oraz pozwala wytypować te odcinki sieci, które wymagają remontu.
Na bieżąco są prowadzone kontrole w zakresie legalności odprowadzania ścieków sanitarnych oraz wód deszczowych do kanalizacji. W tym celu wykorzystuje się nowoczesną zadymiarkę z dmuchawą typu FOGI do przeprowadzania tzw. "zadymiania kanalizacji", co jest bardzo skuteczną metodą wykrywania nielegalnych przyłączy wód deszczowych do kanalizacji sanitarnej.
Zakład posiada również specjalistyczny samochód z zabudowanym urządzeniem do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji - typu WUKO oraz dwa zestawy włókna szklanego do udrazniania kanalizacji. Metodą hydrodynamiczną są udrażnianie przewody kanalizacyjne, jak również są prowadzone prace polegające na czyszczeniu i płukaniu studzienek kanalizacyjnych oraz przepompowni ścieków.


Fot. 1. Kamera inspekcyjna

Fot. 2. Zadymiarka kanalizacyjna

  

Fot. 3. Samochód z zabudowanym urządzeniem do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji - typu WUKO

  

Fot . 4. Włókno szklane do udrażniania kanalizacji

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marek Buczak 24-08-2013 21:16:13
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Marek Buczak 24-08-2013
Ostatnia aktualizacja: Marek Buczak 14-12-2015 08:55:42